Komputer kontra dzieciństwo

Świat komputerów Zabawa w klasy, gra w gumę a może berek? Gdybyśmy dziś zadali to pytanie dzieciom , wiele z nich nie wiedziało by o czym mówimy, a te które by wiedziały z pewnością pokręciły by przecząco głową. Dziś największą zabawką jak i zabawą dzieci jest komputer, choć lekarze i pedagodzy bija na alarm i chcą to zmienić, są zupełnie bezradni. Komputery opanowały świat dzieci. Każdy pierwszoklasista posiada konto na co najmniej jednym portalu społecznościowym, opiekuje się wirtualnym zwierzątkiem lub prowadzi biznes czy też farmę. Często jego lekturą nie jest książeczka wypożyczona z biblioteki a e-book. Szybciej i sprawniej posługuje się literkami na klawiaturze niż alfabetem pisanym w zeszycie. Ortografia też idzie w niepamięć, po co się jej uczyć skoro komputer i tak wychwyci błąd i szybko poprawi.

Wiele dzieci żyje w wirtualnym świecie, często przychodząc ze szkoły pierwsze władcza komputer, tornistrem rzucając w kąt pokoju. Całe popołudnie spędza na graniu często w niedozwolone dla siebie gry, mailuje, surfuje po sieci pozostając przy tym nierzadko poza jakąkolwiek kontrolą. I tak mija dzień za dniem. Dla rodziców ważne jest dziś to że dziecko ma zajęcie i jest cicho nie zawracając im przy tym głowy. Brak ruchu i nieprawidłowa pozycja ciała przy komputerze skutkują problemami z kręgosłupem i stawami, które pojawiają się już u nastolatków. Często schorzenia są nieodwracalne i nawet nagła zmiana życia nie zapewni uniknięcia pogłębiania się zdrowotnego problemu. Problemy ortopedyczne nie są jedynym niebezpieczeństwem wynikającym z takich zachowań. Psychiatrzy i psychologowie za pomocą licznych akcji uświadamiających rodziców o zagrożeniach dla ich dzieci starają się nakreślić jak bardzo negatywny wpływ na układ nerwowy mają gry komputerowe do których dzieci maja dostęp a nie powinny go mieć. Zbyt wysoki poziom trudności lub obecna w grach przemoc u wielu młodych ludzi powoduje stany lękowe, które początkowo bagatelizowane stają się furtką dla poważnych chorób psychicznych tj. nerwica lub depresja. Pediatrzy coraz częściej mówią też o problemach naczyniowych, które wynikiem braku ruchu pojawiają się już u dzieci.
tauriworld jola collection wykończenia wnętrz poznań www.osova.pl płyta główna na co zwrócić uwagę uliczny styl mody do ls 17